Kolejne umowy z organizacjami pozarządowymi podpisane

Umowy z organizacjami pozarządowymi podpisane

W dniu 4 kwietnia, w małej auli przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Łukowie odbyło się uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami stowarzyszeń i klubów sportowych z terenu Powiatu Łukowskiego na realizację zadań publicznych w roku 2024 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, turystyki i krajoznawstwa.

W bieżącym roku Powiat Łukowski przekaże organizacjom pozarządowym w ramach konkursów oraz tzw. małych grantów ponad 500 tysięcy złotych.

Organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Łukowskiego, które w dniu dzisiejszym podpisały umowę dotacyjną zostały wybrane w następującym zakresie:

1. Popularyzacji i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców powiatu łukowskiego, poprzez organizację oraz udział w imprezach sportowych o zasięgu ponadgminnym:

• Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego (Hufiec Łuków)
  • Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Łukowie
  • Łukowski Klub Karate KyokushinMawashi
  • Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej
  • Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju

Na to zadanie przeznaczono kwotę  62 600,00 zł

2. Popularyzacji i upowszechniania kultury fizycznej i sportu we wszystkich typach szkół z terenu powiatu łukowskiego poprzez organizację oraz udział w imprezach sportowych o zasięgu ponadgminnym:

• Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie – 35 000,00 zł

3. Popularyzacji i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród osób niepełnosprawnych poprzez organizację oraz udział w imprezach sportowych dla osób niepełnosprawnych o zasięgu ponadgminnym:

• Klub Sportowy Głuchych “HETMAN” w Łukowie – 6 000,00 zł

4. Kultywowania i popularyzacji tańców, muzyki i zwyczajów ludowych wśród mieszkańców Powiatu Łukowskiego :

• Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowiczu
  • Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej

Na to zadanie przeznaczono kwotę 20 000,00 zł

5. Oprawy muzycznej z okazji świąt narodowych i innych okolicznościowych uroczystości powiatowych:

• Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie – 15 000,00 zł

6. Popularyzacji, upowszechniania i podtrzymywania tradycji rzeźbiarskich wśród mieszkańców Powiatu Łukowskiego:

• Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej – 6 000,00 zł

7. Organizacji turystyki, krajoznawstwa i wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Łukowskiego dofinansowanie w wysokości 30 000 zł łącznie otrzymały:

• Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego, Hufiec Łuków
  • Klub Sportowy AR-TIG Huta Dąbrowa
  • Rowerowy Łuków
  • Łukowski Klub Karate Kyokushin MAWASHI
  • Stowarzyszenie “Jesteśmy Sobie Potrzebni”

Powiat Łukowski na ww. zadania przeznaczył kwotę 174 600,00 zł.

Realizacja zadań przez organizacje pozarządowe pozwolą na popularyzowanie wyżej wymienionych zadań wśród dorosłych mieszkańców powiatu oraz dzieci i młodzieży szkolnej, a także promocję Powiatu Łukowskiego.