Kolonia „Bieszczadzki trakt zuchów” w Mchawie

„Bieszczadzki trakt zuchów” – to hasło kolonii, podczas której wypoczywali najmłodsi członkowie Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej. W dn. 17 – 21 lipca 2023 r. przebywali w schronisku młodzieżowym w Mchawie (gmina Baligród, powiat leski), skąd wyruszali na wyprawy, poznając różne zakątki dzikich, polskich gór.

Zuchy odwiedziły dolinę Rabskiego Potoku, gdzie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, przygotowanych przez Nadleśnictwo Baligród. Zobaczyły zaporę w Solinie, Park Miniatur i Ogród Biblijny w Myczkowcach. Wyruszyły na przejażdżkę Bieszczadzką Ciuchcią na trasie Majdan – Balnica. Ponadto dotarły do Sanoka, zamku Odrzykoń i Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. Dzieci wzięły również udział

w licznych warsztatach, zajęciach plastycznych i ruchowych, grach terenowych. Podczas nich zdobywały nowe sprawności – tropy łazika, tancerza i kolejarza.

Kolonię zuchową zorganizowała komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, pwd. Renata Niedziółka – zastępczyni komendanta, pwd. Wioleta Kuczyńska – kwatermistrzyni, Hanna Wiąckiewicz – oboźna, Iwona Kołodziej, wsparta przez Alicję Wielgosz i Gaję Sadowską.

Wyjazd został dofinansowany w ramach zadań realizowanych wspólnie przez władze miejskie i powiatowe Łukowa i Radzynia Podlaskiego oraz samorząd gminy Adamów.