Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”

Wesołe Nutki

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Wesołe Nutki. Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!” oraz Powiat Łukowski. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Historia Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej jest bardzo długa. W 1979 roku w Łukowie z inicjatywy Ośrodka Kultury i przy współudziale Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Komendy Hufca ZHP zorganizowano I Konkurs Piosenki Dziecięcej i Harcerskiej. Głównym celem tego konkursu było popularyzowanie piosenek o tematyce harcerskiej, szkolnej oraz przedszkolnej. W roku 1992 konkurs przekształcił się w Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” a głównym organizatorem został Łukowski Ośrodek Kultury. Od 2019 roku jest to już Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”, na który Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do udziału dzieci i młodzież z różnych zakątków kraju, połączonych wspólną pasją do śpiewania.

VI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Wesołe Nutki odbędzie się w dniach 10-11 maja 2024 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury w Łukowie. Konkurs przeznaczony jest dla solistów w 4 kategoriach wiekowych:

• Kategoria I – przedszkola
  • Kategoria II – szkoły podstawowe klasy I-III
  • Kategoria III – szkoły podstawowe klasy IV-VI
  • Kategoria IV – szkoły podstawowe klasy VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe

Tegoroczna pula Nagród Finansowych to aż 3.600 zł! Dodatkowo zostanie przyznana Nagroda Specjalna! W komisji konkursowej zasiądą: Anna Szarmach, Magdalena Kuchciak i Martyna Sabak. To właśnie one wybiorą osoby zakwalifikowane  do Wielkiego Finału, a następnie 11 maja będą pracować w pocie czoła podczas przesłuchań na żywo.

Więcej informacji o konkursie w regulaminie na stronie: www.lok.lukow.pl/artykul/4550,vi-ogolnopolski-przeglad-piosenki-wesole-nutki-lukow-2024-zgloszenia-do-14-04-24

Informacja: Łukowski Ośrodek Kultury