Harcerski koncert „Ciepłe i Puchate XVI”

Co roku w dniu 22 lutego skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. To rocznica urodzin twórców ruchu – Roberta i Olave Baden-Powellów. Staje się dobrą okazją, aby przypomnieć o roli przyjaźni, pozytywnych emocji w życiu druhen i druhów.

 

Również harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej rozpoczęli już obchody. W dn. 18 lutego 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Stoczku Łukowskim odbył się koncert „Ciepłe i Puchate XVI”. Na scenie zaprezentowały się środowiska z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Adamowa, Starych Kobiałek, Woli Osowińskiej, Krasewa. Można było wysłuchać szlagierów piosenki harcerskiej i turystycznej. W szczególny sposób przypomniana została postać poety – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – młodzież przygotowała poruszające recytacje. Zuchy i harcerze ze Stoczka Łukowskiego przedstawiły inscenizację bajki o Ciepłym i Puchatym, a wędrownicy z Łukowa skecz oparty na baśni – gawędzie pt. „Dwa miasta”.

Za organizację koncertu odpowiadały 11. Drużyna Harcerska „Harcerze z doliny Świdra” oraz Próbna Gromada Zuchowa z Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim wraz z drużynowymi: pwd. Sylwią Staniszewską i Ewą Czub. Stroną muzyczną przedsięwzięcia zajęła się pwd. Anna Hołownia. Było ono możliwe także dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim – pana dyrektora Tomasza Drosio i pani Agnieszki Barej.

Mnóstwo dobrych myśli, życzliwych słów, przyjaznych gestów, a przy okazji spotkanie z kulturą – to pozytywny bilans koncertu „Ciepłe i Puchate XVI”.

Informacja i zdjęcia: Komenda Hufca ZHP Łuków