„Kusaki – Ostatkowe uciechy w Sienkiewiczówce”

Wczoraj w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyła się impreza pn. „Kusaki – Ostatkowe uciechy w Sienkiewiczówce”. Gościły na niej trzy popularne w regionie zespoły ludowe: Jagódki ze Żdżar, Modry Len z Adamowa, Kłoczewiacy.

Wśród gości znaleźli się: Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Karol Ciołek, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Członkowie Rady Muzeum Henryka Sienkiewicza z Przewodniczącym Jerzym Kędrą, Pracownicy Muzeum Regionalnego w Łukowie z Dyrektorem Mariuszem Burdachem.

Nie zabrakło radosnej muzyki i śpiewów. O tradycjach karnawałowych opowiedziała Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej Iwona Chudek. Podczas występów odbywały się warsztaty prowadzone przez pracownice muzeum oraz Panią Krystynę Kretowicz – mieszkankę Woli Okrzejskiej. Na koniec uczestnicy zaprezentowali efekty swoich prac: kwiaty z bibuły, wycinanki, wypchane pierzem oraz ozdobione w ludowe wzory poduszki. Ubijano też masło, którego można było później skosztować. Dla wszystkich gości przygotowany był słodki poczęstunek.