Uroczyste obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody

W dniu 3 maja 2024 r. w Łukowie odbyły się uroczyste obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie przy udziale pocztów sztandarowych instytucji i szkół z terenu Powiatu Łukowskiego.

Dalsza część obchodów odbyła się pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Łukowie.

List okolicznościowy w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytał Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł.  Okolicznościowe przemówienie w imieniu samorządu powiatowego, miejskiego i gminnego wygłosił  Starosta Łukowski  Dariusz Szustek.

Kolejnym punktem uroczystości był pokaz musztry paradnej w wykonaniu kadetów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Trenerem kadetów jest Pan Andrzej Panasz.

Część artystyczną przygotowali aktorzy z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Sławomira Żyłki.

Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W imieniu samorządu powiatowego wiązankę złożyła delegacja na czele ze Starostą Łukowskim  Dariuszem Szustkiem.

Uroczystość uświetnił występ Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie pod batutą kapelmistrza Tadusza Bochmana.

W ramach obchodów odbyły się XXXI Łukowskie Biegi Uliczne 3 Majowe pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Rady i Burmistrza  Miasta Łuków.