Laureaci Konkursu Prozy Henryka Sienkiewicza „Malowanie Słowem”

Konkurs

W czwartek 25 kwietnia 2024r. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy Henryka Sienkiewicza „Malowanie Słowem”.

Konkurs zorganizowany został pod Patronatem Honorowym Starosty Łukowskiego. Jury postanowiło nagrodzić bądź wyróżnić za piękną recytację fragmentów prozy Polskiego Noblisty następujących recytatorów:

KATEGORIA I (klasy I – III szkół podstawowych):
I miejsce Dawid Grudzień, l. 9
II miejsce Oliwia Bielecka, l. 10
III miejsce Szymon Bielecki, l. 9,  Maja Gogłoza, l. 10
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje: Hanna Izdebska, l. 10

KATEGORIA II (klasy IV – VIII szkół podstawowych)
I miejsce Bartosz Ścioch, l. 14
II miejsce Julia Osiak, l. 12, Maria Ogrodnik, l. 11, Lena Mateńko, l. 13
III miejsce Anna Rokicka, l. 14, Piotr Mućka, l. 13
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymują: Julia Kopeć, l. 10, Hanna Chruślińska, l. 10, Mateusz Gruza, l. 11

KATEGORIA III (szkoła ponadpodstawowa – do 18 lat)
I miejsce Julia Rosa, l. 17

KATEGORIA IV (osoby dorosłe)
I miejsce Anna Grudzień
II miejsce Emilia Orzeł

Swoje konkursowe prezentacje prozy przedstawiło 17 recytatorów z Powiatu Łukowskiego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a najserdeczniej gratulujemy małym i dużym łukowskim „mistrzom słowa”! Dzięki Waszej pasji recytatorskiej pamięć o Henryku Sienkiewiczu będzie trwała! Recytowanie i słuchanie dzieł pisarza w miejscu jego urodzenia jest wspaniałym przeżyciem zwrotnym.

Wręczenie dyplomów uczestnictwa i nagród oraz Koncert Laureatów odbędzie się w dniu 5 maja 2024r. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej podczas uroczystych obchodów 178. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza.

W programie m.in. koncert kameralny (Jacek Szymański – tenor i Rafał Lewandowski – fortepian), pieśni rycerskie (Krzysztof Kuczyński – śpiew i Łukasz Makowski – lutnia), pojedynek na szable (Tomasz Abramski i Dariusz Bielecki), obóz husarski, tor łuczniczy oraz gry i zabawy przygotowane przez Fundację Chorągiew Jazdy Rzeczypospolitej, warsztaty garncarskie, stoisko KGW z Zakępia, stoisko Funduszy Europejskich przygotowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Zdjęcia: Łukowski Ośrodek Kultury i Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.