178. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza

Urodziny Henryka Sienkiewicza

W niedzielę 5 maja br. w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyła się uroczystość z okazji 178. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu kameralnego w wykonaniu Jacka Szymańskiego – tenor i Rafała Lewandowskiego – fortepian. Po koncercie nagrodzeni zostali laureaci II Powiatowego Konkursu Prozy Henryka Sienkiewicza “MALOWANIE SŁOWEM” zorganizowanego pod patronatem honorowym Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka. Z tej okazji dla gości przygotowano również inne atrakcje:  Występ na ruinach dworku pieśni rycerskich w wykonaniu Krzysztofa Kuczyńskiego i Łukasza Markowskiego oraz pojedynek na szable Tomasza Abramskiego i Dariusza Bieleckiego.

Podczas uroczystości turyści odwiedzili stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Zakępiu oraz ekspertów ds. Funduszy Europejskich. W wydarzeniu udział wzięli: Senator RP – Pan Stanisław Gogacz, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi – Pani Anna Brzyska, Starosta Łukowski – Pan Dariusz Szustek, Skarbnik Powiatu Łukowskiego – Pani Monika Wodyk-Netczuk, Przewodniczący Rady Muzealnej Pan Jerzy Kędra.

Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego.