Objazdowa wystawa prezentująca Lubelskie Fundusze Europejskie w Łukowie

Minęło już 18 lat naszej przynależności do Unii Europejskiej. Jak bardzo obecność Polski w strukturach wspólnoty europejskiej wpłynęła na nasze najbliższe otoczenie, prezentuje plenerowa wystawa zdjęć prezentująca efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, przygotowana przez Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, która właśnie dzisiaj zawitała do Łukowa.

Wystawa odwiedzi łącznie 10 miast powiatowych. Dzisiaj zawitała do Łukowa, gdzie z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego  spotkali się przedstawiciele Powiatu Łukowskiego Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Jacek Krzyszczak oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Krawczyk.

Plenerowa wystaw Lubelskich Funduszy Unijnych potrwa do 24 sierpnia br.

Prezentowane fotografie wybranych projektów to udokumentowanie tylko niewielkiego wycinka najciekawszych dokonań Beneficjentów. Mieszkańcy Powiatu Łukowskiego  będą mogli zobaczyć fotografie nowoczesnego taboru kolejowego czy zmodernizowanych i bezpiecznych dróg. Inne prezentują odnowione obiekty i miejsca, a jeszcze inne zdjęcia żłobków i szkół. Dzięki unijnemu wsparciu edukacja na każdym jej poziomie zyskała nową jakość. Nie zabraknie również ważnych projektów, które są w trakcie realizacji np. Dworzec Metropolitalny w Lublinie.

– Fotografie te potwierdzają, że jako województwo, nie zmarnowaliśmy ani czasu, ani pieniędzy, a zgromadzone ogromne doświadczenie wykorzystamy przy realizacji kolejnej odsłony unijnego budżetu dla naszego regionu – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 to prawie 2,4 miliarda euro. Będą one stanowić potężny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej, który pozwoli nam konsekwentnie realizować cele wzmacniające rozwój społeczno-gospodarczy regionu – podkreśla marszałek.

Zachęcamy Mieszkańców Powiatu Łukowskiego  do odwiedzenia wystawy, która znajduje się

na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie.