Zakończenie rekrutacji do szkół średnich!

W dniu 17 lipca zakończył się ważny etap w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych powiatu łukowskiego. Tego dnia uczniowie zostali przydzieleni do klas, które wybrali w swoich preferencjach w systemie naboru elektronicznego. Kryterium punktowe uzyskane za oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wyniki egzaminu ósmoklasisty decydowały o tym, do jakiej klasy każdy z kandydatów został zakwalifikowany. Nie zawsze była to klasa wskazana jako pierwsza w preferencjach. Dnia 18 lipca szkoły średnie opublikowały listy zakwalifikowanych, informacja ta była również dostępna po zalogowaniu na konto kandydata w systemie rekrutacji. Kolejnym krokiem do tego by stać się uczniem szkoły, do której kandydat został przydzielony jest dostarczenie do tej szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu. Czas na dostarczenie tych dokumentów mija 21 lipca o godzinie 15.00. W poniedziałek 24 lipca szkoły średnie opublikują listy przyjętych i informację o wolnych miejscach. W ten sposób zakończył się proces rekrutacji elektronicznej, a wszyscy ujęci na listach przyjętych mają pewność, w której szkole będą się uczyć od 1 września.
Po zakończeniu rekrutacji elektronicznej, od 25 lipca do 31 sierpnia trwała będzie tradycyjna „papierowa” rekrutacja uzupełniająca. Wszyscy absolwenci szkół podstawowych, którzy nie uczestniczyli w naborze elektronicznym bądź w tym systemie nie zostali przydzieleni do żadnego oddziału będą mogli starać się o przyjęcie do wszystkich szkół średnich, które dysponują wolnymi miejscami.
17 lipca, w momencie zamknięcia przydziału, do szkół średnich naszego powiatu zostało zakwalifikowanych 1194 absolwentów szkół podstawowych (474 w liceach ogólnokształcących, 547 w technikach i 173 w szkołach branżowych).
𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢𝐨𝐦 ż𝐲𝐜𝐳𝐲𝐦𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐞𝐦𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐩𝐞ł𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐰𝐫𝐚ż𝐞ń 𝐢 𝐛𝐞𝐳𝐩𝐢𝐞𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐰𝐚𝐤𝐚𝐜𝐣𝐢!
𝐃𝐨 𝐳𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 1 𝐰𝐫𝐳𝐞ś𝐧𝐢𝐚 !