Uroczyste otwarcie i poświęcenie inwestycji drogowej

Dzisiaj odbyła się uroczystość oficjalnego zakończenia przebudowy trzech dróg powiatowych na odcinkach Hordzież – Wola Gułowska, Wola Gułowska – Dąbrówka oraz Dąbrówka – Krzówka.
W uroczystości udział wzięli: Stanisław Gogacz Senator RP Posłowie na Sejm Krzysztof Głuchowski i Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm RP , radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Ryszard Szczygieł, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Krzyszczak, Radni Powiat Łukowski Danuta Bosek, Karol Raczyński Aneta Mazur, Starosta Łukowski Dariusz Szustek , Wicestarosta Janusz Koziol oraz Członek Zarządu Powiatu Władysław Karaś , Skarbnik Powiatu – Monika Wodyk – Netczuk, Radni oraz Wójt Gmina Adamów Karol Ponikowski, Radni oraz Wójt Gmina Serokomla Piotr Chaber, Prezes PKS w Łukowie S.A. Tomasz Madoń, przedstawiciele OSP oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Uroczystość prowadził Bartłomiej Bryk – Radny Powiatu Łukowskiego
Poświęcenia, poprzedzonego modlitwą o błogosławieństwo Boże dla podróżujących, dokonał Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Gułowskiej Ojciec Aleksander Pikora oraz wikary Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie ks. Mateusz Paska.
……………………………………………………….
W ramach zrealizowanego projektu zostało przebudowanych ponad 12,5 km dróg powiatowych w zakresie poszerzenia jezdni, ulepszenia poboczy, poprawy równości nawierzchni oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakres inwestycji obejmował także przebudowę istniejącego skrzyżowania dróg powiatowych w miejscowości Konorzatka, na skrzyżowanie typu rondo. Wykonanie tych robót wpłynęło na zwiększenie komfortu podróżowania i poprawę dostępności do ośrodków gospodarczych i usług publicznych w gminach Adamów i Serokomla, oraz zabytkowych obiektów sakralnych w miejscowości Wola Gułowska.
Całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 17 milionów złotych. W kwocie tej znalazło się 9 milionów złotych dofinansowania pozyskanego przez władze powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostała część została sfinansowana wspólnie przez samorządy Powiatu, Gminy Adamów i Gminy Serokomla. Przebudowy tych odcinków są namacalnym dowodem, że dobra współpraca pomiędzy samorządami przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców naszego Powiatu i Gmin z jego terenu.