XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

Koncert Muzyki Organowej

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, który potrwa od 7 kwietnia do 27 października 2024 roku. Partnerami wydarzenia są: Województwo Lubelskie, Powiat Łukowski oraz Fundacja Wydźwięk Kultury. Wydarzenie bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych przez mieszkańców województwa lubelskiego.

Program:

7.04.2024r. – Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

• Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses (Lublin/Polska), Agnieszka Tyrawska-Kopeć – dyrygent
  • Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) – organy

28.04.2024r. – Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie

• Anastasiia Staroselska (Ukraina) – mezzosopran
  • Peter Van de Welde (Antwerpia/Belgia) – organy

19.05.2024r. – Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

• Grupa Wokalna Servi Domini Cantores – Śpiewający Słudzy Pańscy: o. Rafał Kobyliński – tenor (Bydgoszcz/Polska), ks. Paweł Sobierajski – tenor (Katowice/Polska)
  • Tomasz Głuchowski (Wrocław/Polska) – organy

9.06.2024r. – Kościół pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie

• Anna Mikołajczyk-Niewiedział (Warszawa/Polska) – sopran
  • Levente Kuzma (Szeged/Węgry) – organy

4.10.2024r. – Aula I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie

• zespół Wolna Grupa Bukowina

27.10.2024r. – Łukowski Ośrodek Kultury

• koncert muzyki kameralnej

W skład Komitetu Honorowego XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Biskup Kazimierz Gurda, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie Ks. Kanonik Krzysztof Stepczuk, Starosta Łukowski Dariusz Szustek i Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski. Organizatorzy: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski. Mecenat wydarzenia: Nadleśnictwo Łuków, Kwiaciarnia Łąki Pąki, Centrum Konferencyjno-Bankietowe Chabrowy, Restauracja W Szczerym Polu i Centrum Konferencyjne Parisel Palace Leśne Zacisze.

Serdecznie zapraszamy na koncerty!