Wernisaż wystawy malarstwa pt. ,,Jestem” w Muzeum Regionalnym w Łukowie

wernisaż

,,Jestem” – to tytuł nowej wystawy, którą od 14 października można oglądać w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Wystawa prezentuje 32 portrety autorstwa Sławomira Celińskego – Piotrowicza układające się w barwną opowieść, której hasłem przewodnim jest ,,jestestwo naszego życia”, stąd taki tytuł wystawy.

Artysta urodził się w Celinach (gm. Trzebieszów), obecnie mieszka w Gołaszynie. W wolnych chwilach maluje i pisze poezje. Jego główną pasją jest malarstwo olejne, ulubionym tematem pejzaże i portrety. Zaprezentowana wystawa była dla malarza szczególnym wydarzeniem. Podczas piątkowego wernisażu podzielił się „swoim światem” z rodziną, znajomymi i licznie przybyłymi mieszkańcami Ziemi Łukowskiej, którzy wnikliwie oglądali zaprezentowane prace. Wyrażali swoje opinie i dzielili się wrażeniami, zadawali pytania i osobiście rozmawiali z artystą o swoich odczuciach. On sam też chętnie opowiadał o historii powstania eksponowanych obrazów, a także ujawniał sekrety swojego malarskiego warsztatu. Jego portrety i pejzaże przepełnione są radością życia oraz szczęściem. Wyłaniająca się z niebanalnego połączenia barw subtelna wrażliwość, doskonale oddaje charakter i pogodną duszę artysty. Podczas wernisażu uczestnicy mogli także wysłuchać ciekawego, nostalgicznego wiersza autorstwa Sławomira Celińskiego – Piotrowicza pt. ,,Zamaluję gorycz”.

Wystawę można będzie zwiedzać w Muzeum do 30 grudnia 2022 r.