Uroczystości przy Krzyżu Katyńskim w Łukowie

17 września br. przedstawiciele władz, instytucji, uczniowie, harcerze oraz mieszkańcy Łukowa wzięli udział w uroczystościach na Cmentarzu Parafialnym Św. Rocha w Łukowie. Uczczono kolejną rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę, pamięć ofiar Katynia.

Do udziału w obchodach zaprosiło jak co roku Łukowskie Towarzystwo Regionalne im. Jana Stanisława Majewskiego. Po Eucharystii referat wygłosił Marek Okoń. Z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili m.in. Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł i Marek Kopeć, Jan Janusz Jastrzębski oraz prezes Łukowskiego Towarzystwa Regionalnego Zbigniew Pasik. Pieśń żołnierską „Modlitwa obozowa” na harmonijce ustnej zagrał wielokrotny laureat konkursów muzycznych Andrzej Wojtuś.

Na zakończenie złożono kwiaty i zapalono znicze przy Krzyżu Katyńskim. W imieniu samorządu powiatowego wiązankę złożyli: Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec, Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Roman Bocian.