Druga edycji BIEGU FAIR PLAY PKOI 2022 w łukowskich szkołach

Druga edycji BIEGU FAIR PLAY PKOI 2022 w łukowskich szkołach

Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej odpowiedział na zaproszenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i był organizatorem #Biegu Fair Play PKOI w Zespole Szkół nr 3 i Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie.

7 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play – święto ustanowione przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. W tym dniu w sposób szczególny na całym świecie promowana jest idea czystej i uczciwej rywalizacji – nadrzędnej wartości w sporcie i codziennym życiu. Poprzez to święto Międzynarodowy Komitet Fair Play chce popularyzować tę ideę, tworząc ogólnoświatowy ruch we współpracy z m.in. Komitetami Olimpijskimi, szkołami, ale również organizacjami z innych obszarów życia społecznego. Dlatego od 7 do 14 września w szkołach organizuje się bieg oraz przeprowadza różnego rodzaju akcje promujące ideę “czystej gry”.

Polski Komitet Olimpijski także dołączył się do tego wydarzenia i zaprosił m.in. Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej do propagowania zasady fair play.

13 i 14 września w Łukowie w Zespole Szkół nr 3 i Szkole Podstawowej nr 5 wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego i wychowawcą w świetlicy w SP5 p. Agata Cabaj zorganizowano #Bieg Fair Play PKOI, a nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy w świetlicy przeprowadzili pogadankę na temat czystej rywalizacji w sporcie i życiu codziennym.

Koordynatorem biegu był Robert Dołęga, nauczyciel wychowania fizycznego, a medale ufundował Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Informacja: Robert Dołęga