Europejski Tydzień Sportu

tydzień sportu

Zbliża się 8. edycja Europejskiego Tygodnia Sportu, inicjatywy Komisji Europejskiej, która promuje sport jako aktywność fizyczną i społeczną oraz miejsce spotkania sympatyków aktywnego spędzania czasu.

Organizatorzy – zespół ds. Europejskiego Tygodnia Sportu pragną by kolejne środowiska włączyły się do wydarzeń ETS, promując nowe dyscypliny i konkurencje. Wiele związków sportowych organizuje swoje rozgrywki ligowe, turnieje plażowe, akcje promocyjne w szkołach i lokalnych społecznościach w czasie trwania ETS. Jest możliwość, aby te wydarzenia były promowane jako część europejskiego święta sportu. W ramach swojej działalności popularyzatorskiej można pokazać szerszej grupie osób swój sport organizując różnego rodzaju spotkania, turnieje, zawody – nie ma ograniczeń inwencji oraz kreatywności w tej dziedzinie. Można tym samym zachęcić nowych adeptów do aktywności sportowej. To szansa na poszerzenie swojej bazy zawodniczej oraz rozpowszechnienie dyscypliny.

Tym związkom, stowarzyszeniom, które brały udział w poprzednich edycjach ETS zespół ds. Europejskiego Tygodnia Sportu serdecznie dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie w wydarzenie. Był to dobrze spędzony czas, pełen sportowych wrażeń i wyzwań. Nic tak nie integruje lokalnych społeczności jak wspólny wysiłek przy organizacji, a potem aktywny udział w sportowych zmaganiach.

ETS odbędzie się w dniach 23-30 września 2022 roku w większości krajów Europy. Polska będzie aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Rejestracja wydarzeń sportowych rozpoczęła się 14 września o godzinie 12.00 poprzez formularz umieszczony na platformie www.etspolska.gov.pl. Dla pierwszych 150 organizatorów zgłaszających wydarzenia, przewidziane są zestawy gadżetów dla uczestników tych sportowych zmagań.

W okresie trwania ETS będą przeprowadzane również liczne konkursy i akcje promocyjne, w których będą mogli Państwo zdobywać nagrody i upominki promujące aktywność sportową.