,,Rzeźbiarze dla Niepodległej” plener rzeźbiarski w Muzeum Regionalnym w Łukowie

Rzeźbiarze dla Niepodległej

W dniu 14 września 2018 r. na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się plener rzeźbiarski pn. ,,Rzeźbiarze dla Niepodległej” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zorganizowany przez placówkę muzealną oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych oddział w Łukowie plener był jedną z okazji do uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także był ważnym wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego.

W plenerze licznie wzięli udział twórcy z Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej, zarówno z Łukowa jak i Adamowa oraz Woli Gułowskiej. Spod ich dłuta wyszedł min. Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, a także godło Polski na tle dwóch map, które przedstawiają powierzchnię naszego kraju dawniej i dziś. Pracy artystów przyglądały się m.in. przedszkolaki z łukowskich przedszkoli, uczniowie z łukowskiej „czwórki”, Zespołu Placówek w Łukowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Jednocześnie Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 10 – 18 lat do udziału w zajęciach ,,szkółki rzeźbiarskiej”. Zajęcia będą się odbywały od miesiąca października w piątki o godzinie 16:00. Szczegółowych informacji można uzyskać bezpośrednio w gmachu Muzeum (telefon: 25 798 27 16) lub w pracowni rzeźbiarskiej. Udział w szkółce jest bezpłatny.

Rzeźbiarze dla Niepodległej Rzeźbiarze dla Niepodległej