Chorwackie koncerty Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Łuków- Kropelek Rosy”

Bardzo aktywnie spędzili końcówkę wakacji  tancerze Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków – Kropelki Rosy” działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie.

W drugiej połowie sierpnia br. młodzi  artyści wyruszyli w swoją kolejną zagraniczną podróż, tym razem udali się do Chorwacji. Celem wyjazdu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru – IFF DRIATICA FOLK FEST”. Na festiwalowych scenach wystąpiły  zespoły folklorystyczne z Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Grecji, Litwy, Łotwy, Polski, Turcji, Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Włoch, które prezentowały swoje tańce narodowe. Dziecięcy  Zespół Regionalny „Łuków – Kropelki Rosy” koncertował dwukrotnie prezentując m.in suitę podlaską. Występy były bardzo udane, zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność i organizatorów. Udział w koncertach sprzyjał integracji  z rówieśnikami z innych zespołów. W tym roku łukowscy tancerze ze starszej grupy szczególnie zaprzyjaźnili się z młodzieżą z Łotwy, a młodsi ze Słowakami.

Sukces festiwalowy był wspaniałą okazją do promocji naszego miasta, powiatu i kraju na arenie międzynarodowej. Po festiwalowych emocjach był czas na aktywny wypoczynek – zażywanie kąpieli w gorącym Adriatyku oraz gry i zabawy na plaży błotnej. Spacer po parku narodowym wokół Jezior Plitwickich oraz rejs statkiem dostarczyły młodzieży niezapomnianych wrażeń estetycznych doznanych dzięki otoczeniu przepięknych krajobrazów. Najbardziej aktywni uczestnicy i żądni dużych dawek adrenaliny skorzystali z możliwości nurkowania pod okiem profesjonalnych instruktorów. W trakcie kolejnej wakacyjnej podróży każdy z tancerzy Dziecięcego  Zespołu Regionalny „Łuków – Kropelki Rosy” mógł znaleźć coś dla siebie, spędzić czas w sposób zdrowy i pożyteczny.