Powiat Łukowski na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie odbyły się 11 września na lotnisku w Radawcu. Obchody Święta Plonów rozpoczął korowód wieńców dożynkowych. Przejście przez bramę symbolizowało zakończenie tegorocznych zbiorów. Święto było również okazją, by podziękować rolnikom za ich pracę. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie wieńców, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie odznaczeń dla zasłużonych rolników. Do konkursu wieńców zgłoszono 27 prac. Powiat Łukowski reprezentował wieniec wykonany przez przedstawicieli Gminy Wojcieszków. Na scenie obrzęd dożynkowy przedstawił Międzypokoleniowy Zespół Obrzędowy „Zawsze Razem” z Woli Gułowskiej, natomiast Zespół „Modry Len” z Adamowa zaprezentował melodie ludowe.  Podczas dożynek Powiat Łukowski przygotował stoisko wspólnie z Muzeum Regionalnym w Łukowie, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Zespołem Jagódki ze Zdżar. Odwiedzający stoisko mogli spróbować swojskiego smalcu z pajdą chleba i ogórkiem, wybić pamiątkową monetę, obejrzeć wystawę rodziny Ciecieszowskich lub wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody niespodzianki.  Władze samorządu powiatowego reprezentował Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura wraz z pracownikami, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej Roman Bocian oraz przedstawiciele Muzeum Regionalnego w Łukowie. Panie z Zespołu „Jagódki” ze Żdżar zadbały o kulinarną stronę wydarzenia.