Chorwackie koncerty „Kropelek Rosy”

Chorwackie koncerty „Kropelek Rosy”

Jak co roku tancerze Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków- Rosy” działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” aktywnie spędzili wakacje.

W drugiej połowie sierpnia br. młodzi  artyści wyruszyli w swoją kolejną zagraniczną podróż, tym razem udali się do Chorwacji. Celem wyjazdu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru – IFF ISTRIA FOLK FEST”. Dziecięcy  Zespół Regionalny „Łuków – Kropelki Rosy” koncertował dwukrotnie prezentując m.in suitę podlaską. Występy były bardzo udane, zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność i organizatorów. Udział w koncertach sprzyjał integracji  z rówieśnikami z innych zespołów.

Sukces festiwalowy był wspaniałą okazją do promocji naszego miasta, powiatu i kraju na arenie międzynarodowej. Po festiwalowych emocjach był czas na aktywny wypoczynek – zażywanie kąpieli w gorącym Adriatyku oraz gry i zabawy na obiektach rekreacyjno-sportowych.  W trakcie chorwackiej przygody młodzież zobaczyła wiele ciekawszych miejsc na Istrii. Zwiedzała miasto Pula i była w jaskini Baradine. Wyjazd był udany, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni, bo oprócz udziału w koncertach mieli możliwość zwiedzania, wypoczynku i integracji.

Informacja: Renata Pawlikowska