Podziękowania dla ks. Antoniego Pietruszki przechodzącego na emeryturę

Ksiądz Antonii Pietruszka, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, odchodzi na emeryturę po 45 latach posługi  duszpasterskiej.

Dnia 30 czerwca na Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyło się uroczyste podziękowanie dla odchodzącego na emeryturę ks. Prałata Antoniego Pietruszki – dotychczasowego proboszcza, który kierował parafią od 15 lat.

Oficjalny dekret biskupa siedleckiego w tej kwestii przedstawił  ks. Andrzej Kieliszek, składając przy okazji ks. Antoniemu życzenia na nowy etap życia. Słowa podziękowania oraz powinszowania wyrazili także emerytowany ks. Jan Kurek oraz ks. Daniel Sałasiński, który tej niedzieli także żegnał się z parafią Przemienienia Pańskiego w Łukowie, bowiem z początkiem lipca zacznie pełnić służbę  wikariusza w parafii Świętego Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

W uroczystej mszy świętej udział wzięli  m.in. przedstawiciele władzy samorządowej, państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej, policji,  a także  formacji i wspólnot działających przy parafii.

Życzenia i podziękowania dla emerytowanego ks. Pietruszki składali także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łukowie na czele ze Starostą  Dariuszem Szustkiem.