Plener oraz warsztaty rzeźbiarskie pt. ,,Ziemia Łukowska w tamtych latach”

W dniu 19.09.2019 r. na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się kolejny plener rzeźbiarski pt. ,,Ziemia Łukowska w tamtych latach” połączony z warsztatami dla dzieci i młodzieży.

W plenerze wzięli udział znani artyści rzeźbiarze z terenu powiatu łukowskiego. Efektem prac są trzy przestrzenne rzeźby nawiązujące do tematyki historii i kultury Ziemi Łukowskiej. Krzysztof Osak wyrzeźbił niedźwiedzia, którego kiedyś można było spotkać w łukowskiej puszczy, Piotr Czubaszek stworzył postać Żyda, jako przedstawiciela społeczności, która jeszcze przed wojną stanowiła blisko połowę mieszkańców Łukowa, natomiast Małgorzata Goławska podjęła się wykonania postaci XIX-wiecznego chłopa.

W dniu pleneru rzeźbiarzy odwiedziły m.in. przedszkolaki z Bajkowego Raju i Przedszkola Miejskiego nr 2, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zadanie otrzymało wsparcie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Łukowskiego o charakterze pożytku publicznego w 2019 r. Plener i warsztaty rzeźbiarskie były wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego.

Organizatorami imprezy byli: Muzeum Regionalne w Łukowie, Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie