Konferencja „Nowe Technologie Czyste Powietrze” w Łukowie

W poniedziałek 23 września  w Łukowie  z inicjatywy Starosty Łukowskiego Dariusza Szustka oraz Prezesa Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. E. Kwiatkowskiego Marka Drączkowskiego odbyła się konferencja „Nowe Technologie Czyste Powietrze” w ramach projektu „Czyste Powietrze w województwie lubelskim wsparcie lokalnych społeczności”.

„Czyste Powietrze” to ogólnopolski program na rzecz poprawy jakości powietrza poprzez zmniejszenie lub wyeliminowanie emisji do atmosfery szkodliwych substancji generowanych przez domy jednorodzinne.

Od 18 września 2018 r. wnioski o wsparcie z programu Czyste Powietrze przyjmują Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, właściwe ze względu na położenie nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie.

Na terenie województwa lubelskiego wspomaganiem osób fizycznych i jednostek samorządu terytorialnego w zakresie wdrażania rządowego Programu Czyste Powietrze przy wsparciu finansowym i merytorycznym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zajmuje się Fundacja Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. E. Kwiatkowskiego.

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać wystąpienia prezesa rzecznika prasowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Marty Montusiewicz, eksperta Katarzyny Dec-Kisiel, która przedstawiła  źródła finansowania inwestycji ekologicznych w województwie lubelskim oraz eksperta Marcina Błachnio, który omówił zastosowanie nowych technologii w trosce o czyste powietrze.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego przedstawił prezentację stanu wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz prognozy na przyszłą perspektywę UE.

Konferencję podsumował Ryszard Szczygieł, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

W spotkaniu udział wzięli licznie zgromadzeni samorządowcy oraz przedsiębiorcy z terenu Powiatu Łukowskiego.