Otwarcie wystawy – 100-lecie Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

W dniu dzisiejszym w budynku poklasztornym parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w  Łukowie odbyło się  otwarcie wystawy „Bądźcie doskonałymi jako Ojciec wasz niebieski doskonałym jest” . Uroczystość rozpoczęła obchody jubileuszu 100-lecia parafii.  Wystawę otworzył Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej ks. Grzegorz Suchodolski.

Patronat honorowy nad wystawą objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda oraz Starosta Łukowski Dariusz Szustek. W imieniu Wojewody Lubelskiego Pana Lecha Sprawki, a także Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego gratulacje z okazji jubileuszu przekazał Ryszard Szczygieł – radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Starosta Łukowski Dariusz Szustek składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Łukowie Mariusza Burdacha wraz z pracownikami, oraz ks. Kanonikowi Proboszczowi Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Andrzejowi Kieliszek za przygotowanie i organizację tak pięknej wystawy.