Oskar Dudziński zwycięzcą turnieju selekcyjnego do mistrzostw Europy

Oskar Dudziński

W dniach 25-28 lutego 2021 roku w Ciechocinku odbył się Turniej selekcyjny młodzików i młodziczek do kadry narodowej na mistrzostwa Europy oraz I Eliminacje do XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek.

W obu turniejach wzięli udział podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS Orlęta Łuków. Wśród młodzików rywalizowali Oskar Dudziński i Jakub Bober, a w kadetkach wystartowały Amelia Wasilewska i Dominika Kondracka. Najlepiej wypadł Oskar Dudziński, który zwyciężył w turnieju selekcyjnym młodzików w kategorii do 42 kg. W turnieju eliminacyjnym kadetek III miejsce wywalczyła Dominika Kondracka (kat.52 kg). Natomiast Amelia Wasilewska (kat.46 kg) i Jakub Bober (kat.63 kg) tym razem wrócili z zawodów bez zwycięskich pojedynków.

Podsumowanie trenera:

Za nami bardzo dobry rok 2020 w którym wywalczyliśmy pierwsze miejsce w ministerialnej klasyfikacji punktowej w bardzo silnym województwie lubelskim (w jednym z  lubelskich klubów szkoleniowcem jest Karolina Michalczuk – mistrzyni świata, aktualnie trenerka kadry narodowej seniorek, w drugim ćwiczy Weronika Bochen  wicemistrzyni Europy kadetek, a w innym Julia Szeremeta – brązowa medalistka mistrzostw kontynentu juniorek).

Ten rok rozpoczęliśmy od startu w Ciechocinku, gdzie odnotowaliśmy bardzo dobry występ. Oskar Dudziński w efektownym stylu wygrał turniej selekcyjny. W najbliższym czasie może spodziewać się powołania do kadry narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Irlandii. Jakub Bober bardzo dobrze zaprezentował się w przegranym niestety pojedynku z doświadczonym zawodnikiem ze Szczytna. Dominika Kondracka po zaciętej i pięknej walce w ćwierćfinale pokonała rozstawioną z nr 1 zawodniczkę z Włocławka. W półfinale zanotowała nieco słabszy start i podobnie jak nasza druga kadetka Amelia Wasilewska o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powalczy jeszcze na następnym turnieju eliminacyjnym , który odbędzie się pod koniec marca. W sumie pierwszy start na rozpoczęcie jubileuszowego roku sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków (2011-2021) zaliczamy do udanych.

 

Informacja: Zenon Pawlikowski