Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie

W piątek, 29 listopada br., w Szkole Podstawowej nr 5 im. gen. Wł. Sikorskiego odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem Szkoły. Dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice świętowali 30-lecie istnienia placówki.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii – ks. Krzysztof Stepczuk. Homilię wygłosił ks. Szczepan Litwiniuk. Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy zebrani w zwartym szyku z pocztem sztandarowym na czele przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Jako pierwsza głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Iwona Kmieć, która powitała wszystkich zebranych. Swoją obecnością zaszczycili nas:  Stanisław Gogacz – Senator RP,  p. Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm RP, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła – ks. Krzysztof Stepczuk, p. Karol Ciołek – Przewodniczący Rady Powiatu, p. Jerzy Siwiec –sekretarz powiatu łukowskiego, p. Piotr Płudowski – Burmistrz Miasta Łuków, p. Jarosław Okliński i p. Sławomir Suchodolski – Wiceprzewodniczący Rady Miasta, radni Rady Miasta, dyrektorzy łukowskich szkół i przedszkoli oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie oraz absolwenci. Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, w których pojawiły się życzenia i gratulacje.

Gratulacje, życzenia oraz kosz kwiatów w imieniu Rady, Zarządu Powiatu Łukowskiego i Starosty Dariusza Szustka przekazali Karol Ciołek – Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego i Jerzy Siwiec Sekretarz Powiatu.

Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z klas VIII, tańcząc poloneza. Następnie prowadzący uroczystość zaprosił zebranych do odbycia podróży w czasie. Pociąg przeszłości, który wjechał na scenę, przypomniał zgromadzonym najważniejsze wydarzenia z historii szkoły, wzbogacone o popisy recytatorskie, wokalne i taneczne uczniów. Podsumowaniem występów była piosenka Marka Grechuty pt. „Dni, których nie znamy”.

Po południu odbyły się spotkania absolwentów z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym.