Iwona Brodzik z tytułem Lubelskiego Bibliotekarza Roku

10 marca br. Okręgowa kapituła konkursu na lubelskiego bibliotekarza roku powołana przez Przewodniczącą Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie – Joannę Chapską, wyłoniła Laureatkę Lubelskiego Bibliotekarza Roku 2020.

Konkursowy tytuł przypadł Iwonie Brodzik. Wręczenie nagrody odbędzie się 14 maja br. podczas XI Lubelskiego Forum Bibliotekarzy w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Iwona Brodzik zarządza Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Kobiałkach, której nowa siedziba powstała w 2012 r. Dodatkowo w 2018 r. obiekt został rozbudowany o salę widowiskową na 135 miejsc, z profesjonalną sceną, kompletnym nagłośnieniem, oświetleniem oraz sprzętem multimedialnym i odpowiednim zapleczem. Jest to jedyny tego typu obiekt w powiecie łukowskim. Jest współorganizatorką projektów międzynarodowej wymiany młodzieży, realizowanych we współpracy z Fundacją Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno-Turystycznej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobiałkach zajęła 37 miejsce w Polsce w rankingu bibliotek Rzeczpospolitej za rok 2020, 2 miejsce w województwie oraz 1 miejsce w powiecie łukowskim. Jest to najlepszy z dotychczasowych wyników placówki.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w ogólnopolskim etapie Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich “Bibliotekarz Roku 2020”

fot. Dorota Mościbrodzka – Iwona Brodzik jako Laureatka XXIII edycji Nagrody im. Anny Platto (8,08.17 r.)