I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Łukowskiego za nami!

W dniu 26 kwietnia 2024 r. w Klimkach w Cardinale Palace odbył się I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Łukowskiego, nad którym Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Partnerami wydarzenia byli: Powiat Łukowski oraz Gminy: Łuków, Adamów, Krzywda, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków, Wola  Mysłowska, Panorama Lubelska, Telewizja Łuków Master TV oraz Parisel Palace Klimki. W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Pan Sławomir Skwarek, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego Pani Ewa Szałachwiej, Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek, Wicestarosta Pan Janusz Kozioł, Skarbnik Powiatu Pani Monika Wodyk – Netczuk oraz wójtowie Pan Wojciech Czerniec, Pan Mariusz Osiak, Pan Krzysztof Kazana, Pan Marcin Kurek i z-cy wójtów Pan Wojciech Szczygieł oraz Zbigniew Bogusz.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło ponad czterystu uczestników Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Łukowskiego. W Powiecie Łukowskim Koła Gospodyń Wiejskich działają bardzo prężnie, wspierając rozwój przedsiębiorczości kobiet na wsi oraz aktywnie działając na rzecz środowisk wiejskich. Rozwijają kulturę ludową, lokalną i regionalną, podtrzymując polską tradycję. Podczas I Kongresu KGW miały okazję wysłuchać Prelekcji oraz obejrzeć film przygotowany przez Panią Edytę Ścibor – pracownika Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego na temat pozyskiwania środków finansowych na działalność KGW. Była to dobra okazja do poznania wielu możliwości pozyskiwania środków na działalność KGW.

Podczas wydarzenia, Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały swoją dotychczasową działalność. Dla uczestników Kongresu wójtowie przygotowali po trzy nagrody, które zostały rozlosowane za wypełnienie ankiet, które były przygotowane przez właścicielkę Parisel Palce Panią Hannę Dulny. Kongres miał koncepcje odpoczynku, relaksu dla Pań i Panów działających w KGW, aby tego dnia mogli czuć się wyjątkowo. Gwiazdą wieczoru był kabaret „Babeczki Podlaskie”, który uświetnił to wydarzenie. Za rok miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Łukowskiego.