Dofinansowanie dla Powiatu Łukowskiego w zakresie kształcenia zawodowego

Dofinansowanie

Powiat Łukowski uzyskał dofinansowanie w ramach działania 10.4 Kształcenie zawodowe Priorytetu X Lepsza edukacja Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Projekt będzie realizowany w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie. Całkowita wartość projektu wynosi 1 616 409,98 zł.

Uroczyste wręczenie umowy z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego odbyło się 21 października 2024 roku w Radzyniu Podlaskim. Umowę odebrali: Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec i Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie Sylwia Żelazowska.

Działania w projekcie obejmują m. in. płatne staże i kursy kwalifikacyjne dla uczniów, zajęcia dodatkowe oraz  zakup nowoczesnych narzędzi i pomocy dydaktycznych.