Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich Ks. Prałata Antoniego Pietruszki

Złoty Jubileusz

W niedzielę, 9 czerwca 2024 r. w Parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ks. Prałata Antoniego Pietruszki, który obchodził Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich.

Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Ks. Dr Kazimierz Gurda, który udzielił księdzu Prałatowi Antoniemu Błogosławieństwa Krzyża. Homilię zawierającą historię życia Czcigodnego Jubilata wygłosił Biskup Pomocniczy Ks. Grzegorz Suchodolski, dziękując księdzu Prałatowi za bliskość z panem Bogiem, wiernymi i kapłanami.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, których Ksiądz Prałat spotkał podczas swojej 50-letniej posługi kapłańskiej. Wśród nich był Ks. Biskup Henryk Tomasik, kapłani, parlamentarzyści Senator RP Stanisław Gogacz, Poseł Na Sejm Sławomir Skwarek, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wicestarosta Janusz Kozioł, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, Radni Powiatu Łukowskiego Urszula Chruściel i Przemysław Suchodolski oraz Radny Miasta Łuków Zygmunt Celiński, wspólnoty działające przy Parafii, siostry Szarytki, rodzina Jubilata, schola oraz parafianie.

W imieniu wszystkich samorządowców życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz podziękowania za 50-letnią posługę kapłańską skierował do Jubilata Senator RP Stanisław Gogacz.

Ksiądz Prałat Antoni Pietruszka podziękował wszystkim za obecność, wsparcie i za wielki dar kapłaństwa, mówiąc: „dobrze, że mam takie zajęcie, że mogę posłużyć innym”.