Złote Gody w gminie Łuków

25 par małżeńskich z terenu Gminy Łuków obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji gminny Urząd Stanu Cywilnego zaprosił jubilatów na wyjątkową uroczystość.

Odbyła się ona 28 sierpnia w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Parisel Palace w Klimkach. Podczas uroczystości wójt Mariusz Osiak udekorował w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Gratulacje i życzenia małżonkom złożyli także zastępca wójta Wojciech Szczygieł i kierownik USC Anna Zemło. Uroczystość uświetnił występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca “Jata”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie.

W tym roku jubileusz „Złotych Godów” świętują: Urszula i Franciszek Celińscy-Mysław, Helena i Zygmunt Ciołkowie, Czesława i Marian Chojniakowie, Zofia i Antoni Dębowscy, Anna i Konstanty Domańscy, Wacława i Jan Dybciakowie, Teresa i Jerzy Falęccy, Teresa i Marian Jerzy, Magdalena i Jan Klębowscy, Zofia i Jan Korlagowie, Halina i Zygmunt Kryjerowie, Janina i Antoni Łukasikowie, Irena i Kazimierz Makoszowie, Barbara i Wiesław Malonowie, Halina i Witold Malonowie, Henryka i Zbigniew Niedziółkowie, Marianna i Ryszard Osiakowie, Anna i Stanisław Sawiccy, Jadwiga i Tadeusz Soćkowie, Elżbieta i Sylwester Sujkowie, Zofia i Ryszard Tomaszewscy, Krystyna i Jan Wiąckowscy, Halina i Henryk Więckowscy, Marianna i Lucjan Wróblowie, Wiesława i Kazimierz Zdziebłowscy.

Fot. A. Pulik