,,Ziemia Łukowska memu sercu bliska” w Alejach

To już po raz dziesiąty wśród uczniów ZS Nr 1 w Łukowie  został przeprowadzony w grudniu 2020 r.  projekt regionalny ,,Ziemia Łukowska memu sercu bliska”. Tym razem w sposób nietypowy – zdalny. Młodzież w ramach realizacji  tego przedsięwzięcia wzięła udział w Konkursie Wiedzy  o Ziemi Łukowskiej i w Konkursie Fotograficznym. Celem naszych wspólnych działań była popularyzacja wiedzy o regionie oraz miejsc, zabytków, pomników, kapliczek  znanych i nie znanych, a niekiedy zapomnianych.

Wyniki XI Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ziemi Łukowskiej

I miejsce – Aleksandra Kobojek – kl. 2TH

II miejsce – Katarzyna Domańska – kl. 1 Te

III miejsce – Kinga Raczyńska – kl. 1Th

Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego ,, Ocalmy od zapomnienia…”

I miejsce – Grzegorz Szymanek kl.1 TEL  – kapliczka Pana Jezusa w Serokomli.

II miejsce ex æquo:

Mateusz Dębowski – kl. 1 tsp . Przydrożna kapliczka na drzewie – Borowina.

Marcin Trochimiak kl. 4 TM – Lipy Sienkiewiczowskie.

III miejsce – ex æquo :

Kasia Ambroziak  kl. 2 tea- Mogiła Powstańców Styczniowych znajdująca się w lesie
w okolicach Woli Okrzejskiej.

Oborska Patrycja kl. 4 TH- Kapliczka znajdująca się w Okrzei na skrzyżowaniu ulicy

Ks. Antoniego Kresy z ulicą Szkolną.

Mateusz  Brzeziński kl.4 TEL – Kapliczka Matki Bożej Niepokalanej z 1904 roku przy ulicy  Radzyńskiej w Łukowie.

Organizatorzy: p. Beata Kuczyńska, p. Danuta Markowska- Mościcka i  p. Renata Kożuch – Sierociuk.