Wręczenie nagród laureatom konkursu “Ziemia Łukowska nocą”

W dniu 17 marca 2022 r. w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej pt. “Ziemia Łukowska nocą”, którego organizatorami było Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej. W konkursie wzięły udział 33 osoby, które nadesłały 88 zdjęć. W tym dniu wręczono również pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu oraz osobom wyróżnionym. W wydarzeniu oprócz osób nagrodzonych oraz pracowników Muzeum udział wzięli członek Zarządu Powiatu Łukowskiego – Władysław Karaś oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łukowskiej – Grzegorz Kochański.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I nagroda – Mariusz Walo „Dworzec Kolejowy”

II nagroda – Bartosz Rychta „Łukowscy krewni Rudolfa”

III nagroda – Daniel Drygiel „Kolegiata Łukowska”

Wyróżnienie – Julia Grochowska „Pomnik Mitropa”

Wyróżnienie – Jan Rajdaszka „Kościół w Wilczyskach nocą”

Wyróżnienie – Paulina Twardziak „Plac T. Kościuszki w Stoczku Łukowskim”

Wyróżnienie – Robert Świderski „Łukowska studnia nocą”

Wyróżnienie – Kamila Celej „Kościół w Radoryżu Kościelnym”

Wyróżnienie – Filip Bryzek „Burzowe chmury nad Gręzówką”

Wyróżnienie – Adrian Matysiak „Pomnik Sienkiewicza w Łukowie”

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie zapraszamy osoby wyróżnione, które nie mogły uczestniczyć w wydarzeniu po odbiór nagród do muzeum.