W dniu 18.10.2018 r. w gmachu Muzeum Regionalnego w Łukowie miało miejsce otwarcie wystawy pt. ,,100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie (1918 – 2018)”.

Nie tak dawno, bo kilka tygodni temu szkoła obchodziła swój jubileusz – 100-lecie istnienia. Wydarzenie skierowane było do określonej grupy osób związanych z popularnym ,,Ogólniakiem”. Wystawa muzealna powstała zaś po to, aby pokazać szerszej grupie osób jak szkoła funkcjonowała na przestrzeni tych lat. Składa się z archiwalnych zdjęć, kronik, świadectw, licznych gadżetów i osobistych pamiątek pedagogów i absolwentów Kościuszki. Jedną z takich pamiątek jest min. mandolina należąca do wieloletniego nauczyciela szkoły – Tadeusza Borkowskiego, założyciela szkolnego chóru ,,Lutnia”, a także popiersie Tadeusza Kościuszki wykonane przez byłego wicedyrektora – Henryka Hryciuka.

Wystawę będzie można oglądać do końca roku.

Muzeum Regionalne składa serdeczne podziękowanie na ręce dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie panu Grzegorzowi Rzymowskiemu, a także panom: Michałowi Mojskiemu oraz Jerzemu Majkowi za pomoc przy aranżacji wystawy oraz wszystkim prywatnym kolekcjonerom za wypożyczenie swoich pamiątek.

Wernisaż wystawy ,,100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w ŁukowieWernisaż wystawy ,,100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie