Turniej Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

W 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża przypadającą 16 października, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków odbył się Otwarty Turniej Wiedzy o Św. Janie Pawle II.

Podczas Turnieju jego uczestnicy zmierzyli się z 40 pytaniami z zakresu życia i pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Ich zadaniem było zaznaczenie znakiem „X” jednej trafnej odpowiedzi spośród trzech podanych. Pytania testu wyświetlane były na ekranie projekcyjnym i dodatkowo odczytywane przez lektora Turnieju. Na zaznaczenie wybranej odpowiedzi było tylko 5 sekund. Na zwycięzców Turnieju czekały trzy główne nagrody w postaci telefonu komórkowego, tabletu i drukarki komputerowej. Otrzymali je:

• Kinga Zając (13 l.) ze Świdrów z liczbą 33 poprawnie udzielonych odpowiedzi, zdobywając tym samym I miejsce
  • Julia Jezierska (18 l.) z Aleksandrowa z wynikiem 32 punktów i II miejscem,
  • Wiktoria Skwarek z Dminina z liczbą 29 poprawnie udzielonych odpowiedzi, co uplasowało ją na III miejscu.

Wysoki poziom wiedzy wykazali również pozostali uczestnicy Turnieju, uzyskując w kolejności: pani Iwona Myka z Łukowa – 29 pkt., pani Monika Kurowska z Łukowa – 28 pkt. oraz pani Elżbieta Domiańczyk z Łukowa z liczbą 27 poprawnych odpowiedzi. Pozostali uczestnicy uzyskali wyniki pomiędzy 22-25 poprawnych odpowiedzi.

Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie, patronat nad Turniejem objął wójt Mariusz Osiak.