Walentynki, „Randka w Ciemno z Książką” w Alejach

Walentynki, w taki dzień miłości przecież nie można pozostać obojętnym i Biblioteka w Alejach z Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie nie zostawiła swoich czytelników bez okazania uczuć… do książki.

Premierę Randki zaplanowano na 12 lutego  ale czytelnicy zaczęli „randkować” z książką już parę dni wcześniej. Każdy czytelnik, który przyszedł do Biblioteki mógł wybrać sobie książkę, oczywiście w ciemno, książkę o nieznanym tytule,  bo zapakowaną w papier i owiązaną sznureczkiem z przypiętym czerwonym sercem.

Nie znając tytułu, mógł się sugerować krótką recenzją, jaką znalazł przyklejoną na książce albo jedynie wielkością i grubością książki. Dzięki temu, w zamyśle organizatora, poszybuje, być może w nieznaną sobie do tej pory przestrzeń literacką, w kierunku, w którym nigdy świadomie nie poszedłby.

Do książki, każdy mógł wybrać sobie zakładkę z włóczkowym czerwonym serduszkiem.

Dodatkowo, chętni, mogli zrobić sobie zdjęcie w książkowej fotobudce i użyć do tego chmurek tekstowych z odpowiednimi „uczuciowymi” napisami informującymi, jak lubią swoją szkołę, swój kierunek nauczania  lub jak kochają czytać.

Informacje o akcji walentynkowej, w formie filmików, zakładek, plakatów, pojawiły się na stronach Szkoły http://zs1.lukow.pl/ i https://www.facebook.com/ZSNR1Lukow a także na fb Biblioteki w Alejach https://www.facebook.com/Biblioteka-w-Alejach-104879921464066 dzięki temu „porandkować” z książką mogło więcej uczniów i pracowników Szkoły. W końcu namawiał do czytania walentynkowego sam Henryk Sienkiewicz (w formie avatara), codziennie przytaczając swoje złote myśli na temat miłości i czytania książek. Walentynki w Alejach, w tym roku przeprowadzone w specyficznej, ciężkiej  sytuacji epidemicznej wniosły wszystkim trochę uśmiechu w ten trudny czas i mamy nadzieję zwiększyły grono czytelników. W przyszłym roku powtórka…

Informacja: Małgorzata Małkińska – Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie