80 lecie szkoły

W  sobotę, tj. 21 września 2024 r. odbyła się Uroczystość Jubileuszowa 80-lecia LO im. gen. J. Dwernickiego w Stoczku Łukowskim pod Patronatem Honorowym Starosty Łukowskiego. Wspomnienia i refleksje na temat historii szkoły były ważnym elementem tego wydarzenia.

Jednym z punktów uroczystości była Msza Św. w intencji absolwentów, rady pedagogicznej, emerytowanych nauczycieli, uczniów, pracowników oraz całej społeczności szkolnej. Następnie złożono kwiaty przy grobach zmarłych nauczycieli.  Część oficjalna uroczystości odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół  w Stoczku Łukowskim, na które przybyli: Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wisiński, Wicekurator Oświaty Barbara Grzesiak, Dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie Krzysztof Konstanty wraz z pracownikami, Dyrektorzy Szkół i jednostek podległych, Dyrektor Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura, Prezes PKS Łuków S.A. Tomasz Madoń, absolwenci, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Gratulacje z okazji Jubileuszu, przyznaną nagrodę Starosty Łukowskiego, kwiaty oraz okolicznościowy grawerton wręczyli Pani Dyrektor Ewie Mokickiej Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wisiński, Krzysztof Konstanty Dyrektor PZO w Łukowie i  Agnieszka Mościcka  Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju i Polityki Społecznej. Uroczystość uświetniały występy absolwentów, nauczycieli szkoły i uczniów.