Uroczysta Rada Muzeum Regionalnego w Łukowie połączona z jubileuszem 60-lecia instytucji

W dniu 28 stycznia 2021 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Muzealnej przy Muzeum Regionalnym w Łukowie połączone z jubileuszem 60-lecia Muzeum.

W jej posiedzeniu oprócz członków Rady i pracowników muzeum wzięli udział: Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm RP, Ryszard Szczygieł – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dariusz Szustek – Starosta Łukowski, Jacek Krzyszczak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego, Jerzy Siwiec – Sekretarz Powiatu, Andrzej Soćko – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Beata Skwarek – Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Podczas spotkania, Dyrektor Muzeum Mariusz Burdach wspominał historię powstania i 60-letnią działalność muzeum, podziękował również byłym Dyrektorom, pracownikom oraz członkom Rady Muzeum za wzorowe prowadzenie jednostki.

Muzeum Regionalne w Łukowie, a także lokalni artyści rzeźbiarze ludowi Robert Sadło oraz Krzysztof Pycka otrzymali Odznakę Honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą wręczył Ryszard Szczygieł Doradca Wojewody Lubelskiego i Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Starosta Łukowski Dariusz Szustek wręczył wszystkim pracownikom muzeum Dyplomy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z podziękowaniem za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju i promocji kultury regionalnej.

Dyrektor Muzeum w podziękowaniu za dobrą współpracę wręczył wszystkim obecnym pamiątkowe statuetki wykonane przez rzeźbiarza z Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej Piotra Czubaszka.