Uczeń „Rolnika” Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

Uczeń „Rolnika” Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

3 marca 2023 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się etap wojewódzki konkursu ekologicznego „Człowiek w środowisku”, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie: Krzysztof Majek, Mateusz Mućka i Julia Krypska.

Uczeń klasy III TIA Krzysztof Majek został finalistą tego konkursu i znalazł się wśród 50 najlepszych uczniów, którzy w nagrodę otrzymali Bilety Wstępu na dwudniowe warsztaty w Roztoczańskim Parku Narodowym.

Uczniowie pod kierunkiem pani Renaty Wawryniuk od października 2022 roku przygotowywali się do konkursu biorąc udział w Wielkiej Lekcji Ekologii, w warsztatach z zakresu ekologii oraz wykorzystując materiały edukacyjne, filmy i wiadomości z dziedziny ekologii i ochrony środowiska.

Podczas Gali Finałowej uczniowie uczestniczyli w części edukacyjnej i artystycznej, podczas której wysłuchali referatów: “Roztoczański Park Narodowy w służbie ochrony przyrody Roztocza” – Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego, “Na moczary i do kniei. Polesie w Naturze” – Dyrektor Poleskiego Parku Narodowego, mgr inż. Jarosław Szymański, “Czynna ochrona przyrody prowadzona przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie” – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, dr Arkadiusz Iwaniuk. Obejrzeli także występy Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Informacja: Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie