Święto Ziemniaka w Niedźwiadce w gminie Stanin

23 września br.  mieszkańcy Niedźwiadki i okolicznych miejscowości z gminy Stanin bawili się wspólnie na Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Głównym organizatorem imprezy było jak co roku Zrzeszenie Producentów Ziemniaka „Kartofelek”. W roli gospodarza wystąpił Wiesław Grudzień. Na Święcie Pieczonego Ziemniaka gościli przedstawiciele władz powiatowych oraz przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem. W imieniu Starosty Łukowskiego, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne dla rolników z terenu powiatu łukowskiego wręczył Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec.

Dzień minął na zabawie i konkursach, podczas których należało m.in. odgadnąć ile ważą ziemniaki oraz jak najszybciej je obrać. Była pyszna grochówka i ziemniaczane bliny. Ostatnim punktem imprezy było zaś pieczenie ziemniaków w ognisku.