Światowy Dzień życzliwości i pozdrowień w Alejach

Światowy Dzień życzliwości i pozdrowień w Alejach

 21 listopada br. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Tego dnia, cała społeczność ZS Nr 1 w Łukowie, promowała życzliwość jako najlepszą formę kontaktów międzyludzkich. Hasłem tegorocznego wydarzenia były słowa piosenki zespołu Dwa plus jeden: „Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…”.

Osoby, które w sposób szczególny chciały zaangażować się w obchody tego szczególnego dnia, zaakcentowały to wydarzenie strojem w kolorach białym, czerwonym, żółtym lub niebieskim. Dodatkowo Blanka Bielska i Artem Prykhoda z kl. 1Tp, Weronika Jodełka z kl. 2Te, Dawid Izdebski z kl. 2Em oraz Jakub Gajda z kl. 2Km rozdawali niebiesko – żółte wstążeczki. Kolory nie zostały wybrane przypadkowo. Myślami łączyliśmy się z walczącą Ukrainą, a kolor żółty jest symbolem tego szczególnego dnia. Podczas długiej przerwy Weronika Palczak i Anna Osial z kl. 3Te przybliżyły wszystkim zebranym historię i znaczenie Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Następnie społeczność szkolna, wspólnie z Oleksandrem Kuriyem z kl. 1Tib i Mikołajem Lemiechem z kl. 1Tp, zaśpiewała piosenkę „Więc chodź, pomaluj mój świat”.  Wsłuchując się w słowa utworu zespołu Dwa plus jeden, chętni mogli zrobić sobie zdjęcia przy patriotycznych Skrzydłach Mocy. Na tablicy można było odczytać  tłumaczenia życzliwych słów i pozdrowień, które przygotowali uczniowie z 6 krajów w swoich narodowych językach (Artem, Andrii, Oleksandr – Ukraina, Yura – Armenia, Dan – Rumunia, Isa – Czeczenia , Saba – Gruzja, Abas – Azerbejdżan).  Ponadto przy bibliotece umieszczona została wystawa prac uczniów naszej szkoły pod hasłem „Sercem z Ukrainą”. Młodzież wspierała swoich ukraińskich kolegów dobrym słowem. Ich symbolem jest odrysowana dłoń z dobrym przesłaniem w środku, zapisanym w dwóch językach – polskim i ukraińskim.  Do wystawy każdy z uczniów i pracowników szkoły mógł dołączyć swoją odrysowaną dłoń i napisać życzliwe słowo. Na wystawie znalazły się wszystkie prace uczniów z klas: 1Th, 1 Ts, 1Te, 1Tp, 1Wa, 1Em, 2Tmp, 2Tip, 2Wb, 3Wp, 4TS, 4TH i 4TE biorących udział w warsztatach bibliotecznych.

   Rodzice naszych uczniów również zostali zaproszeni do wspólnego świętowania i uczczenia tego dnia poprzez przesłanie do nas wiadomości z miłymi słowami, wyrazami szacunku czy słów uznania i dumy opisującymi zachowania oraz postawy ich dzieci. Wszystkie wiadomości, pod hasłem Miłe słowo od rodzica na dzisiaj“, będą anonimowo i cyklicznie przesyłane do młodzieży jako forma motywacji i budowania poczucia własnej wartości.

Fotorelację wydarzenia przygotowała Kinga Popławska  z kl. 1Tp, a o oprawę muzyczną zadbał Mikołaj Kopeć z kl.3 Tip.

Organizatorzy: Danuta Markowska – Mościcka z SU, Arleta Szcześniak, Małgorzata Małkińska, Liliana Kołodyńska, Bogumiła Szaszko-Borkowska.

Informacja: Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie