Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Alejach

Rzecznik Praw

W dniu 25 kwietnia w Zespole Szkół  Nr 1  w Łukowie odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów p. Sylwią Piszcz- Kędziorą.

W prelekcji  uczestniczyli uczniowie szkoły. Celem przedsięwzięcia  było rozwijanie świadomości prawnej młodych ludzi i poszerzenie wiedzy uczniów na temat praw konsumenta w oparciu o obowiązujące przepisy prawne. Wszyscy na co dzień jesteśmy konsumentami, dlatego tak ważne jest byśmy znali swoje prawa i potrafili umiejętnie z nich korzystać. Pani Rzecznik wyjaśniła  uczniom na czym polega jej praca i z jakimi sytuacjami zetknęła się, gdy występowała do sprzedawców i przedsiębiorców w sprawach naruszenia interesów konsumentów, a także przestrzegała przed podpisywaniem umów w pośpiechu i  nie do końca zrozumiałych. Młodzież uzyskała informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, procedurze składania reklamacji, dokonywaniu zakupów przez Internet.

Dzięki wizycie Pani Rzecznik uczniowie będą już uważniej czytać umowy i racjonalnie dokonywać zakupów, a w razie potrzeby wiedzą do jakiej instytucji zwrócić się w przypadku problemów związanych z reklamacją konsumencką.

Organizator spotkania –p. Beata Kuczyńska