Obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 MAJ

W dniu 3 maja 2023 r. w Łukowie odbyły się uroczyste obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie przy udziale pocztów sztandarowych instytucji i szkół z terenu Powiatu Łukowskiego. Dalsza część obchodów odbyła się pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja w Łukowie.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Posłowie na Sejm RP – Sławomir Skwarek i Krzysztof Głuchowski,  radni sejmiku województwa lubelskiego Ryszard Szczygieł i Marek Kopeć, Starosta Łukowski – Dariusz Szustek oraz Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności – Jan Janusz Jastrzębski. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

W imieniu władz samorządu powiatowego wiązankę złożyli: Starosta Łukowski – Dariusz Szustek, Wicestarosta Łukowski – Janusz Kozioł, Radny Rady Powiatu – Bartłomiej Bryk.

Uroczystość uświetnił występ Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie pod batutą kapelmistrza Tadusza Bochmana.

W ramach obchodów odbyły się XXX Łukowskie Biegi Uliczne 3 Majowe pod patronatem Burmistrza  oraz Rady Miasta Łuków.