Rodzinny Piknik Europejski w Trzebieszowie

Piknik

Strefa poświęcona funduszom unijnym, pokazy pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia, pokazy z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego PSP w Lublinie, KPP Policji w Łukowie,  strefa gier i zabaw, pokazy magii, a także występy artystyczne – na takie atrakcje już 6 października br. na targowisko gminne do Trzebieszowa zaprasza Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Współorganizatorami wydarzenia są Powiat Łukowski oraz Gmina Trzebieszów.

Rodzinny Piknik Europejski to okazja do promowania Funduszy Europejskich, a także do wspólnego spędzenia czasu oraz połączenia nauki z zabawą. Podczas pikniku będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, wziąć udział w quizach i konkursach. Będzie można również skorzystać z dmuchańców, kącika plastycznego, modelowania balonów, malowania buziek i tatuaży brokatowych.

Wydarzenie rozpocznie się przemarszem Orkiestry Dętej z Trzebieszowa.  Nie zabraknie także muzycznych występów: dzieci i młodzieży z Trzebieszowa, artystów Opery Lubelskiej, występu Klaudii Borejko, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej Łukowiacy,  a na koniec pikniku – koncertu Wojtka Cugowskiego.

Specjalny pokaz technik karate zaprezentuje Łukowski Klub Karate Kyokushin „Mawashi”. Poza tym będzie możliwość zapoznania się z ofertami promocyjnymi gmin i miast z terenu Powiatu Łukowskiego. Każda z gmin zaprezentuje atrakcje turystyczne oraz lokalne produkty w przygotowanych przez siebie stoiskach.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie będzie prowadził działania edukacyjne i promocyjno – oświatowe w zakresie m.in. szczepień ochronnych oraz bezpieczeństwa zdrowotnego żywności.

Podczas pikniku w strefie unijnej czekać będą specjaliści Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz pracownicy Punktów Kontaktowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, którzy odpowiedzą na pytania związane z Funduszami Europejskimi. Animatorzy prowadzić będą gry, zabawy i quizy związane z Unią Europejską, a  atrakcje dla dzieci wzbogacą pokazy magii.

Cykl Rodzinnych Pikników Europejskich w Województwie Lubelskim to promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w naszym regionie, a także możliwość edukacji poprzez zabawę najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Ważne jest, aby społeczeństwo wiedziało jak wiele, dzięki Funduszom Europejskim, zmienia się w ich najbliższej okolicy. Inwestycje unijne to m.in. bezpieczne drogi, odnawialne źródła energii, nowoczesne obiekty sportowe, rewitalizacja obiektów zabytkowych, a także odpowiednio wyposażone przedszkola i szkoły.

Wszystkie atrakcje podczas wydarzenia będą bezpłatne.

Szczegóły wydarzenia na plakacie.