Przedstawienie „Cindarella” w IV LO

Dnia 10 czerwca 2019 r. IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie gościło w swych murach uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza wraz z wychowawcami. Celem tej wizyty było obejrzenie przedstawienia „Cindarella”, wystawionego przez Koło Teatralne w Języku Angielskim.

Pomysł na przedstawienie teatralne zrodził się na początku roku szkolnego, kiedy powstawał program pracy Koła. Pierwszym etapem działań w tym kierunku było przeprowadzenie konkursu na najlepszy scenariusz bajki w języku angielskim. Miała to być bajka powszechnie znana, popularna wśród młodszych dzieci. Konkurs wygrał scenariusz bajki „Kopciuszek”, którego autorkami są Wiktoria Opalińska i Ewa Poźniak z klasy II A.

Na podstawie zwycięskiego scenariusza zostało przygotowane przedstawienie, w którym zagrali uczniowie klasy II C, II D i II E.  Język angielski nie wydawał się być przeszkodą w zrozumieniu sensu bajki dla młodych widzów. Oglądali przedstawienie z uwagą, a na zakończenie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Opiekunem Koła Teatralnego w Języku Angielskim w IV LO jest p. Marzena Miazek – Banach.

 

Informacja: IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie