Profilaktyka w Hufcu ZHP Łuków – biwak „Siła eMOCji”

„Siła eMOCji” – to hasło, które towarzyszyło biwakowi profilaktycznemu Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej w Siedlcach w dn. 25 – 27 października 2019 r. Druhny i druhowie z Łukowa, Ryżek, Stoczka Łukowskiego, Białej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego i Konstantynowa zawitali w Szkole Podstawowej nr 3 na zaproszenie dyrektora, hm. Dariusza Kupińskiego – ostatniego komendanta dawnej Chorągwi Siedleckiej ZHP. Tam wzięli udział w wielu inspirujących zajęciach.

Zorganizowano dla nich warsztaty, podczas których mogli nauczyć się rozpoznawać emocje i je przeżywać. Byli również w kinie na filmie „Czarownica 2” z Angeliną Jolie w roli głównej oraz zwiedzili Muzeum Diecezjalne ze słynną „Ekstazą św. Franciszka” El Greco, zastanawiając się nad tym, jak sztuka odzwierciedla świat uczuć. Budowaniu relacji służyła gra miejska, która toczyła się na ulicach Siedlec. Podsumowanie biwaku to zajęcia „Decyzja należy do Ciebie”, podczas których uczestnicy rozwiązywali problem moralny związany z nadużywaniem alkoholu.

Nad przygotowaniem biwaku „Siła eMOCji” pracowała komenda w składzie: pwd. Sylwia Staniszewska – komendantka, phm. Magdalena Czerska-Sadło i hm. Michał Mojski – zastępcy komendantki, Krystian Manukyan – oboźny, Sebastian Romańczyk – członek komendy. Wyjazd był częścią projektu realizowanego przy wsparciu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Dzięki trzem intensywnym dniom w Siedlcach młodzi ludzie mają większą samoświadomość i wiedzą, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Informacja: Komendant Hufca ZHP Łuków – Michał Mojski