Powiat Łukowski na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu

W ubiegłą niedzielę na lotnisku w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Powiat Łukowski również brał udział w wojewódzkim święcie plonów. Spotkanie otworzył korowód wieńców. Następnie głos zabrał Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, który powitał wszystkich zebranych. Po powitaniach delegacji ze wszystkich powiatów województwa została odprawiona msza św. w intencji rolników.

Władze samorządu powiatowego reprezentował Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec. W składzie delegacji Powiatu był również Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa  i Ochrony Środowiska Grzegorz Świerczewski, pracownicy Starostwa Powiatowego w Łukowie, pracownicy Spółki z o.o Lumiko z Łukowa oraz pasjonaci pszczelarstwa. Powiat Łukowski reprezentował wieniec wykonany przez Panie z Zespołu Niezapominajki z Dminina, które przygotowały wieniec dożynkowy przedstawiający z przodu wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz napis „100-lecie Niepodległości” natomiast z drugiej strony wieńca wizerunek Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz napis „Prymas Tysiąclecia”. Stoisko promujące Ziemię Łukowską jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII