Pomoc dla powodzian płynie z Powiatu Łukowskiego

pomoc

W związku z powodzią oraz dużymi zniszczeniami, jakie wystąpiły na terenie Powiatu Kłodzkiego, Zarząd Powiatu Łukowskiego w dniu dzisiejszym, tj. 23 września 2024 r. zarekomendował Radzie Powiatu Łukowskiego podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kłodzkiemu na usuwanie skutków powodzi na drogach powiatowych w wysokości 200 tys. zł.

Ponadto, w dniu dzisiejszym wyruszył również pierwszy konwój humanitarny z Powiatu Łukowskiego do Wrocławia. Organizatorami zbiórki darów dla osób dotkniętych powodzią byli Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm RP, Stanisław Gogacz Senator RP, Starosta Łukowski Dariusz Szustek. Wielkie podziękowania należą się szkołom oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu Powiatu Łukowskiego, Prezesowi PKS Łuków S.A. Tomasz Madoń wraz z pracownikami za wsparcie logistyczne i załadunek oraz pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych w Łukowie. Ogromne podziękowania dla lokalnego przedsiębiorcy Firmy Transportowej OVERIS Sp. z o.o. w Łukowie, która dostarczyła na miejsce niezbędne artykuły.

Razem możemy przeciwdziałać skutkom tej klęski, pomagając naszym rodakom w potrzebie. Każdy gest solidarności jest na wagę złota.

Akcja trwa nadal. Chętnych do pomocy jest więcej, niż miejsca w tirze, dlatego niebawem konwój z kolejną pomocą z Powiatu Łukowskiego wyjedzie z darami z bazy PKS Łuków S.A.

Za dotychczasową pomoc i wsparcie organizatorzy dziękują.