Podziękowania za wieloletnią promocję Ziemi Łukowskiej

Z okazji 25. Rocznicy Powstania Łukowskiego Towarzystwa Regionalnego im. Jana Stanisława Majewskiego oraz ukazania się pierwszego numeru Nowej Gazety Łukowskiej przedstawiciele władz samorządu powiatowego podczas sesji Rady Powiatu  złożyli Prezesowi Zbigniewowi Pasikowi słowa uznania oraz życzenia kontynuacji działań, które wpisują się w dziedzictwo kulturowe naszego regionu.

Nowa Gazeta Łukowska przez ponad 25 lat towarzyszyła mieszkańcom Powiatu Łukowskiego jako organ prasowy Łukowskiego Towarzystwa Regionalnego. Z uwagą śledziła rozwój społeczno-gospodarczy Powiatu oraz chroniła od zapomnienia regionalne obyczaje i tradycje. Wśród wielu różnych form działalności społecznej należy wymienić między innymi: wydawanie okolicznościowych widokówek i kart pocztowych, kalendarium kronikarskie, kalendarze katolickie, reprinty książek, opracowania zbiorowe, sesje popularno-naukowe, uroczystości i akcje patriotyczne, działalność charytatywną oraz inicjatywy i przedsięwzięcia religijne.