Komunikat z XXI Sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

KOMUNIKAT
W dniu 18 grudnia 2020 r. o godz. 9:00  odbyła się XXI sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Łukowskiego na 2021 rok.
  • w sprawie przyjęcia przez Powiat Łukowski zadań z zakresu administracji rządowej.
  • w sprawie aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Łukowskiego”.
  • w sprawie uchwalenia „Powiatowego programu opieki nad zabytkami na lata 2021-2024”.
  • w sprawie uchwalenia “Programu rozwoju Powiatu Łukowskiego na lata 2021 – 2030.”
  • w sprawie Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na terenie Powiatu Łukowskiego na lata 2021 – 2023.
  • w sprawie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 – 2024.
  • w sprawie Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Łukowskiego na lata 2021-2030.
  • w sprawie Powiatowego Programu Działania na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w latach 2021-2025.
  • w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Łukowskiego na 2021 r.
  • w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli i posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego na 2021 r.
  • w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego na 2021 r.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2020 r.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2020.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Łukowski.

Wiceprzewodniczący Rady
– Jacek Krzyszczak–